Przejdź do treści

Warsztaty, szkolenia, spotkania


Zaproszenie na Dzierganie w Żywieckim Centrum Wolontariatu

14 marca 2023 g. 17.00

ul. Kościuszki 3 (I piętro) Żywiec


9 marca 2023 w Żywieckim Centrum Wolontariatu na ul. Kościuszki 3 (I piętro) spotkali się Kawalerowie (i Dama) Orderu Uśmiechu. Celem spotkania było omówienie spraw dotyczących nadania imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu jednemu ze skwerów w Żywcu. Możliwość goszczenia tak zacnego grona jest dla nas dużym zaszczytem. W spotkaniu uczestniczyli: Władysława Deka, Bogusław Choczyński, Piotr Sadkiewicz, Janusz Wyrwalski.


5 marca 2023 w Żywieckim Centrum Wolontariatu odbyło się drugie spotkanie miłośników Żywca, żywieckiej historii, architektury, detalu architektonicznego. Pomysłodawcą grupy „Detal żywiecki” jest Maciej Pępek.

Grupa „Detal żywiecki” funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej na stronie FB


Tuż przed Walentynkami 2023 zorganizowaliśmy spotkanie miłośniczek szydełkowania. Pod okiem Marysi, panie bardziej i mniej wprawione w sztuce dziergania wykonały piękne, czerwone, walentynkowe serca. Wieczór w Żywieckim Centrum Wolontariatu był twórczy, wesoły … wspólny.


Spotkania fotograficzne i dziennikarskie

W ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowane zostały warsztaty dla zainteresowanych fotografią prasową i nie tylko. Prowadzący warsztaty Jarosław Deka z Zakładu Fotograficznego Foto u Jarka omówił najważniejsze zagadnienia związane z fotografią, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

W ramach zadania organizowane były również spotkania dziennikarskie. Owocem spotkań jest publikacja artykułów związanych z Żywiecczyzną.

Spotkania odbywały się w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej.

Dzięki współpracy z Żywiecką Biblioteką Samorządową oraz dofinansowaniu przez Miasto Żywiec (w ramach realizacji zadania publicznego), udało się przeprowadzić warsztaty introligatorskie. Uczestnicy zwiedzili Bibliotekę, zapoznali się z bogatą ofertą czytelniczą, dowiedzieli się jak przebiega cykl naprawy zniszczonej książki i mogli samodzielnie wykonać notatnik.
Dziękujemy za twórczy i aktywny udział.